2015
05.20

nikozjaNikozja to stolica Cypru a także największe miasto na tej wyspie. Jest biznesowym centrum oraz stanowi siedzibę zasiadającego tam rządu. Nikozja to jedyna taka stolica która dzieli się na dwie części : północną – turecką, i południową – grecką.

Zabytków i atrakcji turystycznych znajdziemy tu wiele, od meczetów, pałaców po liczne muzea. Do najważniejszych z nich należą: Muzeum Cypryjskie, Muzeum miejskie Leventis, Muzeum Bizantyjskie, pałac arcybiskupi, brama famagustiańska, brama kireńska, meczet Selima, meczet Omara czy lapidarium.

Nikozja jest bardzo ciekawym miejscem nie tylko ze względu walorów estetycznych, ale przede wszystkim ważna jest tu niesamowicie burzliwa historia. Do tej pory podział między dwoma częściami miasta nazywany jest „zieloną linią” (na dawnych wałach obronnych).

nikozjaIm bliżej wakacji, tym ceny biletów lotniczych na Cypr (konkretnie na lotnisko w Nikozji ) rosną, w połowie maja rozpoczynają się od 1000 złotych. Najtaniej polecimy z Turkish Airlines za 1416 zł, nieco drożej będziemy podróżować z Adria Airways z przesiadką (1650 zł Turkish Airlines). W czerwcu natomiast tańsze loty oferują linie lotnicze Aeroflot wraz z AtlasGlobal (1334 zł), zaś w lipcu i sierpniu będą dominować ceny wspomniane na samym początku. Jak na chwilę obecną nie widać żadnych większych promocji dotyczących tej destynacji.

Wakacje na Cyprze możemy zorganizować sami lub skorzystać z oferty biur podróży. 7 dniowy pobyt dla jednej osoby w lipcu to koszt około 2300 zł. Oferta obejmuje przelot w dwie strony, nocleg w pokoju standard w hotelu czterogwiazdkowym, lokalizację hotelu nad morzem oraz ofertę all inclusive. Tańszą opcją są wycieczki objazdowe. Trasa 7 dniowej wycieczki dla zwiedzających jest obszerna, zaczyna się w Larnace, biegnie przez Limassol, Choirokoitia, Paphos, Petra tou Romiou, Troodos, Kykkos Monastery, Mount Olympus, Nikozję, Girne Kyrenia, Salamina, Famagusta i kończy się na powrót w Larnace. W cenie zawarty jest transport i zakwaterowanie. Podczas wycieczki jesteśmy również pod opieką polskiego pilota, wycieczka gwarantuje również ubezpieczenie TU EUROPA SA. Hotele, w których będziemy nocować mają standard trzygwiazdkowy i ulokowane będą na obrzeżach miast. Będą to dwie noce w hotelu w Larnace, trzy w Pephos i dwie w Kyrenii. Wyżywienia wchodzące w cenę to tylko i wyłącznie śniadania w formie bufetu, obiady i kolacje pozostają już we własnych zakresie pieniężnym. Cena za całość to 1536 złotych (jedna osoba), jednakże emocje i wspomnienia pozostaną już na całe życie. Przejście promenadą palmową, podziwianie skały Afrodyty i kąpiel w błękitnej zatoce Kyrenii to wszystko czego tak naprawdę potrzeba nam do pełni szczęścia.

No Comment.

Add Your Comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X