2015
01.15

emirates airlinesLinie lotnicze Emirates wykazują coraz więcej zainteresowania Europą, potwierdza to m.in. fakt, uczestniczenia w ostatnich targach turystycznych ITB organizowanych w Niemczech, konkretniej w Berlinie. Ta zagraniczna marka pokazując się w europejskich miastach pragnie głębiej zaangażować się w ten właśnie odległy sobie rynek. Targi odbywały się w dniach od 5 do 9 marca, a linie lotnicze Emirates goszczą na nich już od ponad 20 lat. Aktualnie przewoźnik z Emiratów Arabskich obsługuje 38 połączeń do 38 miast europejskich.

Wiceprezes linii Emirates, Thierry Antinori podsumował uczestnictwo przewoźnika w targach jako dodatkową możliwość prezentacji światu planów, innowacji, pomysłów. To dobry czas by zdobyć zainteresowanie klientów, omówić sytuację z ówczesnymi partnerami czy przedstawić najnowsze produkty. Rynek europejski wciąż się rozwija, dlatego też drzemie w nim duży potencjał. Obecnie w siatce przewoźnika znajduje się połączenia do takich respektowanych stolic Europy jak: Paryż, Londyn czy Wiedeń. Antinori wyraził również chęć uruchomienia w najbliższej przyszłości lotów do Stuttgartu i Berlina.

W 2013 roku Emirates rozszerzyły swoją siatkę połączeń o osiem nowych destynacji między innymi były to dwa miasta europejskie: Warszawa i Sztokholm. Flota została także wyposażona w 23 maszyny, głównie były to Airbusy A380. W listopadzie padł pamiętny rekord dotyczący największego zamówienia złożonego przez przewoźnika, łączna suma przekraczała 164 miliardy dolarów.

Emirates bardzo dba o komfort podczas podróży oraz o dobry kontakt z klientem, dlatego w czasie targów bez problemu można było uzyskać informacje na temat funkcjonujących połączeń przewoźnika, udogodnień na pokładzie, nowoczesnych usług dostępnych podczas lotu. Zainteresowani mogli dowiedzieć się co nieco na temat działalności firmy oraz jej partnerów.

Statystyki z 2013 roku mówią, iż Emirates obsłużyło wtedy aż 6,3 miliona pasażerów i to tylko na trasach łączących miasta europejskie z innymi częstymi destynacjami wybieranymi przez podróżników, głównie należały do nich takie miasta jak: Bangkok, Kolombo, Male znajdujące się na Malediwach czy Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

emirates airlines

No Comment.

Add Your Comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X