2015
08.25

Controversy Tram HotelPodczas podróży, oczekujemy nowego, nieznanego, chcemy przeżyć przygodę życia. Warto więc zacząć od wyboru nietuzinkowego miejsca noclegu, które zamiast służyć tylko do noclegu, stanie się atrakcją samo w sobie. Takie myślenie przejawia coraz więcej osób, dlatego na rynku hotelarskim pojawiają się wciąż nowe, szalone oferty, proponujące nocleg w starym wagonem kolejowym? Powojennym bombowcu, czy łodzi podwodnej. Niestandardowe hotele to odpowiedź na oczekiwania klientów podróżujących w XXI wieku. Oni nie czekają na standardowy, prosty pokój, w którym łóżko przypomina to, które zostawili w domu, dla nich ważne jest by poczuć nieznane im dotąd doznania.

Hotelarze prześcigają się w pomysłach na nieszablonowe hotele, jedni szukają jeszcze po omacku starając się zaciekawić wystrojem, ciekawymi meblami, jak łóżko w cadillacu czy wanna w kształcie kobiecego buta szpilka. Jednak to wciąż nie to. Najwięcej zainteresowanych przyciągają te obiekty, które samie w sobie stają się celem ich podróży i pozwolą powiedzieć, że spędzili noc w portowym dźwigu, czy leśnym bunkrze.

Poniżej znajdziecie przykłady nietypowych hoteli

Niemiecka rodzina Dückinghau mieszkająca w Merzen prowadzi niezwykły hotel, w skład którego wchodzi 5 niezwykłych wagonów kolejowych. Pewnie pomyślicie, co za problem wstawić łóżka do wagonu i wynajmować turystom, to prawda, ale nie w tym przypadku.

Wagony niegdyś będące częścią taboru niemieckiej kolei, stoją na peronie dawnego dworca. Zostały pieczołowicie odrestaurowane, zagospodarowano w nich 9 dwuosobowych pokoi, wszystkie wyposażone są jak przystało na 3 gwiazdkowy hotel w telewizor, telefon, prysznic oraz internet.

Controversy Tram HotelBudynek dworca pełni rolę recepcji oraz restauracji, czas odmierza tutaj typowy kolejowy zegar. Mocnym akcentem są również stroje hotelowej obsługi, które są stylizowane na kolejowe mundury. Dodatkową atrakcją są mini kolejki, które w kolorowych wagonach po szynach rozwożą gościom zamówione napoje. Nocleg w takim miejscu z pewnością jest niezapomnianym przeżyciem, wyjeżdżający goście jeszcze długo wspominają miłą i rodzinną atmosferę panującą w tym niezwykłym hotelu.

Drugim kolejowym hotelem, który naprawdę warto odwiedzić jest holenderski Controversy Tram Hotel. Obiekt ten nie zachwyca na pierwszy rzut oka, bowiem wygląda jak opuszczona stacja kolejowa, przyglądając się dokładniej zobaczy, że jest on dopracowany w najmniejszym calu. Właścicielem hotelu jest małżeństwo Frank i Irma Appel, którzy wykorzystali holenderskie i niemieckie tramwaje, by stworzyć w nich wygodne pokoje dla gości. w każdym z nich przywita nas inny styl, od włoskiego po amerykański, oczywiście w każdym znajduje się pełen węzeł sanitarny, gdzie zadziwiają umywalki umieszczone w oponach. Teren, na którym zlokalizowane są tramwaje również utrzymany jest w przyjętej stylizacji, nie brakuje sygnalizatorów świetlnych, znaków, a nawet apartamentu dla 4 osób w stylu meksykańskim, gdzie ogromne kolorowe sombrero służy za wannę.

No Comment.

Add Your Comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X