2015
03.20

stanbulTo co przede wszystkim uderza w Stambule, to ogromna metropolia nad Bosforem. Stambuł jest największym miastem na naszym kontynencie. Składa się z wielu dzielnic, ale turyści zazwyczaj poznają tylko kilka z nich. Przede wszystkim wybiera się dzielnice, które położne są po obu stronach Złotego Rogu z najważniejszymi zabytkami, jak Pałacem Topkapi, Hagia Sophia, Błękitnym Meczetem, a także z Bulwarem Niepodległości. Stambuł to wspaniały przykład umowności podziałów geograficznych. Można w ciągu 15 minut wybrać się droga promową z Azji do Europy. Aby poczuć prawdziwy klimat tego miejsca warto spędzić wczasy w południowym rejonie. Bezpośrednio do Stambułu można udać się z portu lotniczego w Warszawie polskimi liniami lotniczymi. Atrakcyjne ceny znajdziemy także na loty z przesiadką przez Belgrad i Kijów.

Wolny czas w Stambule

Spędzając wczasy w Stambule możemy spotkać się z różnorodnością kultury. Bardzo słynne w tym mieście są bazary. Najsłynniejszym targowiskiem jest XVI – wieczny Wielki Bazar. Najlepsze przyprawy znajdziemy na bazarze egipskim. W Stambule i całej Turcji najpopularniejszym napojem jest herbata. Parzy się ją w specjalnych imbirach i podaje w małych kubkach.

Wczasy w Turcji

Turcja od wielu lat cieszy się ogromną popularnością, w szczególności z powodu dość niskich cen. W rankingu stoi bardzo wysoko, jako kraj do którego udajemy się na wczasy nie tylko latem, ale także i w porze zimowej. Warto zauważyć, że Turcja jest jednym z nielicznych krajów, w którym zwraca się szczególną uwagę na potrzeby dzieci. W hotelach można znaleźć różne animacje dla dzieci w różnym wieku. Większość baz noclegowych można znaleźć z opcja all inclusive. Sezon wakacyjny w tym kraju trwa bardzo długo. Szczególnie z małymi dziećmi nie poleca się wycieczek w lipcu i sierpniu, gdzie temperatura liczy powyżej 35 stopni. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się riwiera egejska. Ten odcinek bardzo przypomina Grecję i Turcję. Wczasy w Turcji warto także wybrać z powodu wyśmienitej kuchni, zarówno serwowanej w hotelach jak i restauracjach. Turcy używają wybornych przypraw, które zaspokoją podniebienie każdego.

stanbul

No Comment.

Add Your Comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X