2015
04.15

Saas FeeMyśląc o zimowym wypoczynku, pod uwagę powinniśmy wziąć Saas Fee. W maleńkiej szwajcarskiej miejscowości mieszka niecałe 2000 tysiące osób. Jej położenie, świetnie przygotowane trasy, niezwykłe widoki i liczne atrakcje przyciągają setki turystów. Opinie o hotelach również są bardzo dobre i spełnią oczekiwania najbardziej wymagających. W większości oceniane są jako znakomite. Hotele oferują bardzo atrakcyjne ceny. Czterogwiazdkowy Hotel Du Glacier, oferuje pokój za średnią cenę 263 zł. Zimowe wczasy w takich warunkach, będą prawdziwą niezapomnianą przygodą dla turysty w każdym wieku.

Wykupując jeden karnet, można korzystać z tras o długości 145 km, przynależnych do Saas Fee i dwóch wiosek leżących w pobliżu. Do dyspozycji pozostaje 46 wyciągów. Szczyt Mittelallalin, oznaczony czerwonym stopniem trudności, to najdłuższa trasa zjazdowa. Ma 14 km długości. Najtrudniejszą jest Biała Perła, znajdująca się nieopodal Spielboden. Stosunkowo krótka, gdyż ma kilometr długości, jednakże wypełniają ją liczne muldy. Decydując się na tę trasę, powinniśmy posiadać przynajmniej dobre umiejętności jazdy na nartach, by nie okazała się ona zbyt trudna, nie wspominając już o aktualnym ubezpieczeniu podróżnym, które w razie problemów uchroni nas od niepotrzebnych, wysokich kosztów. Turyści mogą korzystać z torów saneczkowych, co stanowi świetną atrakcję w takim klimacie. To także raj dla snowboardzistów. Świetnie przygotowane snowparki. Warto dodać, że odbywają się tam Mistrzostwa Europy oraz świata. Trasy przygotowane są w najwyższym standardzie. W pełni można cieszyć się z przyjemności białego szaleństwa. Lubiący biegać mają do dyspozycji blisko 26 km tras w dolinach otaczających wioskę. Kilkadziesiąt kilometrów do chodzenia w rakietach śnieżnych, ponadto lodowiska, na których pojeżdżą amatorzy jak i poćwiczą zawodowi sportowcy. To wszystko to jednak tylko przedsmak tego, co proponuje maleńka osada. Saas Fee to również bogata oferta w zakresie bardziej wyrafinowanych zimowych zabaw i sportów. Snowscooting i airboarding, a dla bardziej wymagających heliskiing. Ten ostatni rodzaj sportu, to zjazd na nartach z miejsc, do których można dotrzeć wyłącznie helikopterem. Oferta skierowana jest do osób świetnie jeżdżących na nartach, dobrze radzących sobie w różnych warunkach i oczywiście odważnych.

Będąc w wiosce nie można zapomnieć o wizycie w restauracji obrotowej. Mieszcząca się na 3500 m, pozwala poczuć się bliżej chmur, dookoła królują piękne szczyty. Las przygód, to świetny sposób na zabawę z dziećmi czy przyjaciółmi. Park linowy posiada trasy o różnym stopniu trudności, w związku z czym każdy może sprawdzić swoje siły. Na koniec poleca się jeszcze Pawilon lodowcowy Allalin. W nim to będzie można odkryć tajemnice tych budowli.

O możliwościach spędzania czasu i atrakcjach proponowanych przez malowniczo położoną osadę, można byłoby jeszcze dużo napisać. Najlepiej jednak samemu wybrać się tam i doznać niesamowitych widoków i przyjemności.

Saas Fee

No Comment.

Add Your Comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X