2015
06.16

WatykanWatykan to najmniejsze państwo na świecie pod względem powierzchni. Znajduje się w Rzymie, i jest to miejsce najważniejsze dla ludzi wyznania katolickiego. Tam zlokalizowana jest siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego. W Watykanie rezyduje papież a głowni mieszkańcy to przede wszystkim dostojnicy kościelni czy księża. Każdy mocno wierzący obywatel z pewnością marzy o odwiedzeniu tego niezwykłego miejsca. Jeżeli mamy chwile wolnego aktualnie bilety lotnicze na listopad dostępne w kwocie od 292 złotych w obie strony liniami lotniczymi Ryanair, do około 885 złotych z linią Lufthansa. Ceny ułożone są w zależności od daty lotu oraz wyboru konkretnych linii. Najwięcej lotów znajdziemy jednak w przedziale 300-400 zł.

WatykanWatykan zawsze gromadzi rzesze turystów z całego świata. Jest to święte miejsce, gdzie największą popularnością cieszy się miedzy innymi Bazylika Świętego Piotra oraz zlokalizowany przed nią plac, na którym w czasie wystąpień głowy kościoła możemy zauważyć nawet do kilkaset tysięcy wiernych. Podczas ważniejszych wydarzeń jak kanonizacja św. Josemarii Escrivy gdzie przybyło 500 tysięcy ludzi, czy podczas beatyfikacji Jana Pawła II, na którą przyszło aż 1,5 miliona katolików. Kolejne tłumy spodziewane są w przyszłym roku, kiedy to Papież Polak zostanie ogłoszony świętym. To także doskonała okazja na zarobek dla miejscowych hotelarzy, oraz linii lotniczych kursujących pomiędzy Polską a Włochami.

Plac posiada dwie fontanny a także 6 bram, które do niego prowadzą. W tym religijnym miejscu na balustradach znajdują się posągi świętych w liczbie aż 140. Na samym środku ustawiony jest ogromny obelisk egipski. W kuli na szczycie umieszczone są relikwie Krzyża Świętego. Bazylika Świętego Piotra to drugi co do wielkości kościół na świecie. Zgodnie z tradycja kościół stoi w miejscu ukrzyżowania i pochówku pierwszego papieża Piotra. Dla polaków najważniejszym miejscem i chwilą do przemyśleń będzie z całą pewnością grób Jana Pawła II, znajdujący się w Kaplicy Świętego Sebastiana. Pielgrzymi odwiedzają to miejsce również z powodu innych 44 ołtarzy z relikwiami świętych. Bazylika otwarta jest codziennie w godzinach od 7 do 18:30, a wstęp do niej jest całkowicie bezpłatny. Decydując się na odwiedzenie tego miejsca należy w szczególności pamiętać o odpowiednim stroju. Wykluczone są odkryte ramiona, krótkie spodenki oraz spódniczki. Warto zwiedzić będąc w Bazylice Nowe i Stare Groty. W Nowych Grotach są miedzy innymi owe 144 groby papieży, wielu kardynałów oraz nawet królów. Stare Groty to przede wszystkim starożytna nekropolia rzymska, do środka wchodzi się w grupach nie większych niż 12 osób, innym wymogiem, aby zwiedzać jest ukończenie 15 roku życia. Niezwykłym elementem kościoła jest imponująca kopuła zaprojektowana przez Michała Anioła, aby się tam dostać należy jednak zapłacić niewielką kwotę w wysokości 5 bądź 7 euro. Pozostałe warte odwiedzenia zabytki to na przykład Kaplica Sykstyńska ( tam odbywa się conclave) czy ogrody watykańskie.

No Comment.

Add Your Comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X