2015
10.09

Qatar AirwaysQatar Airways to katarskie linie lotnicze założone w 1994 roku. Głównym portem przewoźnika jest Port Lotniczy Ad-Daucha, to między innymi przez niego przemieszczają się największe rzesze turystów. Od niedawna przewoźnik operuje z i do Polski.

W działalności Qatar Airways nie brakuje kontrowersji, wielki echem odbiła się akcją, gdzie stewardesy miały nosić ciemne, bardzo niewygodne stroje. Dla klientów dobra jest jednak informacje, że od 1 września tego roku Qatar Airways zwiększył limit bagażowy. Oznacza to, że klienci mogą zabrać ( oczywiście w zależności od klasy, którą podróżują) dodatkowy bagaż. Dotychczasowe przyzwolenia wagi bagażowej rozkładają się następująco: klasa ekonomiczna zwiększona została do 30 kilogramów, klasa business-40 kilogramów oraz pierwsza klasa to ograniczenie aż 50 kilogramów. Ogólnie rzecz biorąc wzrost wyniósł około 10 kilogramów w każdej z klas. Bez zmian pozostała jednak kwestia walizek, ilość ich dalej będzie zależała od wykupionego przez nas wcześniej już biletu, dodatkowo nowy limit ustalony przez linie nie będzie obowiązywał podczas lotów do portów, w których każda sztuka bagażu zostanie rozliczona z pasażerem. Wzrost ilości dobytku, który możemy zabrać ze sobą podczas wymarzonej podróży czy wakacji ewidentnie zadowala klientów i z całą pewnością wpłynie na korzyść linii. Podwyżka ma objąć także nadbagaż, w chwili obecnej jednak klienci Qatar Airways korzystając ze strony internetowej mogą zakupić ów przewóz i zaoszczędzić pieniądze dzięki zniżce, która wynosi około 20%.Nadbagaż jest jednak całkowicie dozwolony, nawet z nowymi ograniczeniami wagi dla klientów Klubu Privilege, członkowie mogą cieszyć się tam dodatkowymi przywilejami.

Rok 2013 to także nowości w siatce połączeń katarskich linii. Uruchomiono trasy między innymi do Arabii Saudyjskiej, Iraku, Kambodży, USA, oraz Omanu. Jednakże linia dalej w miarę szybko się rozwija i ciągu kilku najbliższych miesięcy utworzy połączenia do Chin (Chengdu), Etiopii (Addis Abeba), na Filipiny (Międzynarodowe Lotnisko w Clark), oraz do USA w mieście Filadelfia. Ostatnia propozycja zaplanowana jest jednak dopiero na kwiecień 2014 roku, pozostałe trzy powstaną prawdopodobnie na jesień 2013 roku. W lutym tego roku powstało także pierwsze w Polsce europejskie Biuro Obsługi Klienta, które zlokalizowane jest we Wrocławiu. Linie Qatar Airways otrzymały także wyróżnienie i wygrały w dwóch kategoriach nagród Skytrax 2013 za Najlepsze na Świecie Lotnisko pod względem usług premium oraz Hotel Oryx Rotana (należący do linii lotniczych) za Najlepszy lotniskowy hotel na bliskim wschodzie.

Qatar Airways

No Comment.

Add Your Comment

Spam protection by WP Captcha-Free

X